Manjani: Le të plasin të gjithë nga inati! Ne nuk bëjmë zgjedhje!

Read Time:36 Second

Nga Ylli Manjani .

Serbia bën zgjedhje të parakohshme, pa asnjë problem. Kosova Maqedonia, Bosnia, Greqia po e po, bëjnë zgjedhje të parakohshme për arësye shum më banale se tonat. Bëjnë zgjedhje, numërojnë votat, pranojnë rezultatin e s’u ndihet zëri.

Ne jemi pa parlament kushtetues, pa gjykata e me qeveri thellësisht moniste që qeveris keq dhe shumë keq, por zgjedhje nuk bëjmë!

Le të plasin të gjithë nga inati! Ne nuk bëjmë zgjedhje!

Zaten, prandaj jemi këtu ku jemi, në asnjë refene perëndimore. Maksimumi i vemendjes rritet kur kanë nevojë për ndonjë magazinë refugjatësh…

Nuk është tashmë aspak çudi përse komunizmi zgjati aq shumë dhe sundoi egërsisht.

Jemi ne që bashkëjetojmë me të keqen, ndaj e keqja na sundon!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Mësohet koha kur mbahen zgjedhjet parlamentare në Maqedoni
Next post Kaloi me makinë kordonin e policisë, gjykata vendos ‘arrest shtëpie’ për protestuesin