Home Politike VIDEO/ Negociatat, Macron tregon të vërtetën: Shumica e vendeve kundër Shqipërisë

VIDEO/ Negociatat, Macron tregon të vërtetën: Shumica e vendeve kundër Shqipërisë

nga Albina Hoxhaj

Presidenti i Francës Emanuel Macron ka sqaruar të vërtetën lidhur me vendimin për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ish kryeministri Berisha shkruan në profilin zyrtar për këtë teksa publikon edhe një video.

‘Hapjen e negociatave me Shqipërinë e kundërshtuan shumica e vendeve të BE-, shkruan Berisha duke shtuar se-këtë deklaron botërisht Presidenti Emanuel Macron‘.

Postimi i plotë i Berishës:

Presidenti Macron u thote shqiptareve te verteten:
“Shumica e vendeve te BE ishin kunder hapjes se negociatave me Shqiperine”

Kete deklaron boterisht Presidenti i Emanuel Macron. Ai hedh poshte mashtrimin e kreut te meduzes Edvin Kristaq Mafia dhe velines se tij Sugar Cakajt!

Euronews jep deklaraten me ze, figure dhe twitter te presidentit Macron!

Ketu me poshte keni videon e deklarates te Presidentit te Frances, Macron ne Euronews. Ndiqeni ate. sb

“Dje dëgjova disa fjalë se ne pothuajse arritëm uninamitet për hapjen e bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. nuk është e vërtetë. Padyshim, aty kishte një shumicë te gjere që Maqedonisë së Veriut ti hapen negociatat, por shumica e shteteve ishin kundër Shqipërisë. Nisja e bisedimeve të anëtarësimit vetëm me një vend do të ishte një gabim i tmerrshëm për Ballkanin” tha Macron.

Presidenti Macron u thote shqiptareve te verteten:“Shumica e vendeve te BE ishin kunder hapjes se negociatave me…

Posted by Sali Berisha on Sunday, October 20, 2019

Lajme te ngjashme