VIDEO/ Negociatat, Macron tregon të vërtetën: Shumica e vendeve kundër Shqipërisë

Read Time:1 Minute, 2 Second

Presidenti i Francës Emanuel Macron ka sqaruar të vërtetën lidhur me vendimin për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ish kryeministri Berisha shkruan në profilin zyrtar për këtë teksa publikon edhe një video.

‘Hapjen e negociatave me Shqipërinë e kundërshtuan shumica e vendeve të BE-, shkruan Berisha duke shtuar se-këtë deklaron botërisht Presidenti Emanuel Macron‘.

Postimi i plotë i Berishës:

Presidenti Macron u thote shqiptareve te verteten:
“Shumica e vendeve te BE ishin kunder hapjes se negociatave me Shqiperine”

Kete deklaron boterisht Presidenti i Emanuel Macron. Ai hedh poshte mashtrimin e kreut te meduzes Edvin Kristaq Mafia dhe velines se tij Sugar Cakajt!

Euronews jep deklaraten me ze, figure dhe twitter te presidentit Macron!

Ketu me poshte keni videon e deklarates te Presidentit te Frances, Macron ne Euronews. Ndiqeni ate. sb

“Dje dëgjova disa fjalë se ne pothuajse arritëm uninamitet për hapjen e bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. nuk është e vërtetë. Padyshim, aty kishte një shumicë te gjere që Maqedonisë së Veriut ti hapen negociatat, por shumica e shteteve ishin kundër Shqipërisë. Nisja e bisedimeve të anëtarësimit vetëm me një vend do të ishte një gabim i tmerrshëm për Ballkanin” tha Macron.

https://www.facebook.com/121577844669798/posts/1401306640030239/
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Vdes në rrethana të mistershme 44 vjeçari shqiptar në Itali
Next post Ali Ahmeti: BDI-ja e gatshme për zgjedhje të parakohshme