Home Aktualitet Abilekaj për vettingun e politikanëve: Rama kontrollon ‘drejtësinë e re’, s’mund t’i vësh ujkut mëlçinë në qafë

Abilekaj për vettingun e politikanëve: Rama kontrollon ‘drejtësinë e re’, s’mund t’i vësh ujkut mëlçinë në qafë

nga Editor

I ftuar në Çim Peka Live, në SYRI TV, drejtuesi i Dosja.al Enton Abilekaj ka kërkuar që mes opozitës të mos ketë një marrëveshje apo pazar si ajo e 2017.

Abilekaj: Marrëveshja e 17 maj 2017 kishte problemin e pazarit të panjohur dhe jo i marrëveshjes e cila mund të ishte e mirë apo e keqe.Jemi në prag të një marrëveshje të re mes opozitës dhe mazhorancën dhe ju keni parashtruar një paketë atë kanë një kërkesë për shtyrjen e vettingut. 3 pikat e paketës tuaj dhe kërksesa e tyre e për vettingun, mund të bashkohen në një marrëveshje. Dhe problemi është të mos përsëritet 2017, pra as një marrëveshje dhe as pazar. Por fakti që ju i shkoni Ramës më të dobët se në 2017, tregon se ju nuk jeni për marrëveshje sepse nuk keni zgjidhur akoma problemet e brendshme dhe nuk ka dalë partia e unifikuar. Ju nuk jeni më të fortë për të kërkuar më shumë dhe për të marrë më shumë. Pra ju jeni më të dobët dhe pa pritur shkoni negocionin me Ramën e cila mund të arrijë në një marrëveshje.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!