Home Aktualitet Kaba sulmon ashpër Bashën: Çfarë do të thotë të jesh idjot? Të kërkosh me të njëjtat mjete, rezultate të ndryshme

Kaba sulmon ashpër Bashën: Çfarë do të thotë të jesh idjot? Të kërkosh me të njëjtat mjete, rezultate të ndryshme

nga Editor

Nga Dritan Kaba

Perkufizimi i idiotit nga Allbert Einstein:Te kerkosh me te njejtat kushte laboratorike dhe me te njejtat mjete rezultate te ndryshme eshte te jesh nje idiot!Kjo eshte edhe puna e vetingut qe kerkojne bashistet!Kerkuan vetingun ne drejtesi e pame se çfare perfundimi kishte. U larguan prokurore dhe gjykates qe denuan me burgime te perjetshme grupet kriminale dhe kaluan vetingun ata qe i liruan me procedura joligjore.U be vetingu ne polici!Kaluan vetingun gjithkush qe i kishte sherbyer pushtetit dhe ne kudnershtim te hapur me vete ligjin dhe u larguan police qe i kishin dhene vendit me sakrifica gjithe jeten e tyre.Kerkuan qe SPAK te mbikqyrte e te hetonte per zgjedhjet e 25 prillit. Asnje proces penal nuk ka per shperdorim te fondeve publike, punesimeve politike, blerje apo intimidim votuesish. Perkundrazi edhe nja dy çeshtje qe i çuan SPAK i mbylli me nje te rene te lapsit.Tani Luli kerkon veting nga SPAK!Albert Einstein e ka perkufizuar shume qarte kete lloj njeriu.Ne fakt ne kete rast eshte pak me ndryshe. Luli e ben me porosi!Idiote jane ata qe presin rezultate te ndryshme nga te njejtat mjete dhe fjalime qe ben Luli!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!