Home Aktualitet Afera e inicenatorëve/ Xhixho i përgjigjet Ballkos: Mos u shfaqëso, ka prova që je i përfshirë

Afera e inicenatorëve/ Xhixho i përgjigjet Ballkos: Mos u shfaqëso, ka prova që je i përfshirë

nga Editor

Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho reagon ndaj deklaratës së ish-Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mjedisit, Alqi BllakoPërpjekja e Alqi Bllakos që përmes hapsirave mediatike synon të shfajësojë veten nga akuza që LSI ka bërë me prova për të dhe për ca të tjerë si të implikuar në aferën e inceneratorëve, është edhe një tregues më shumë i faktit se e vërteta është kundër tij dhe kundër të tjerëve, bashkëpunëtor i të cilëve ai ka qenë.Nëse zoti Bllako pretendon se nuk ka dorë në aferën e inceneratorëve, të mos humbasë kohë me deklarata mediatike, por të shkojë e të ballafaqohet në SPAK dhe atje të provojë nëse është realisht i pafajshëm apo jo.Kallëzimi i LSI-së është depozituar në SPAK.SPAK-u është para provës për të dëshmuar se e meriton besimin që i është dhënë për të luftuar korrupsionin e zyrtarëve të lartë të shtetit dhe për të provuar se koha e pandëshkueshmërisë ka marrë fund.Sa për zotin Bllako, meqe ai pretendon se eshte i pafajshëm, po e ndihmojme me kete video qe ta ketë me vete kur të shkojë në SPAK.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!