Home Aktualitet Vetingu i politikës, Shehi: Shpresoj të nisë i pari nga Lulzim Basha

Vetingu i politikës, Shehi: Shpresoj të nisë i pari nga Lulzim Basha

nga Editor

Deputeti Dashamir Shehi foli sot per nismen e PD-se lidhur me vetingun e politikes. Lidhur me kete ai tha: “Qëllimi është i mirë të pastrojmë politikën. Janë pasuruar dhjetëra njerëz prej politikës. Do ta mbështesja si propozim, por si formulë hajde ta shohim. Po ta ngarkojmë SPAK me një ccështje të natyrës administrative…Nëse ka çështje penale, SPAK aty është. Shteti i ka të gjitha veglat për t’u marrë. Ka ardhur dita që klasa politike të kontrollohet. Nuk jam kundër saj, por nuk jam dakord t’i përzijmë të gjitha bashkë. Kështu me këtë lloj lëmshi do bëhet zhurmë shumë dhe punë pak. Moralisht është i drejtë. Shpresoj që megjithë mend të fillojë nga Basha dhe nga këto shefat.”

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!