Home Aktualitet Vdekja e katër turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Vdekja e katër turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

nga Editor

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e katër turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës.

‘Balkan Web’ raporton se viktimat para se të hynin në saunën e hotelit kanë konsumuar sasi të madhe alkooli.

Është konstatuar se ata kishin kaluar në overdozë droge. Hetimet do të qartësojnë në vijim edhe se çfarë lloji droge kishin konsumuar si dhe sasinë. Por, paraprakisht dyshohet të ketë qenë kokainë, sasia e të cilës mendohet të ketë kaluar në overdozë.

Kujtojmë se katër turistët, kishin lidhje familjare, pasi ishin çifti i bashkëshorteve, Nataliia Burenkova, 58 vjeçe dhe Sergei Burenkov, 60 vjeç si dhe vajza e tyre Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe dhe burri i saj, Nikita Belousov, 37 vjeç.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!