Home Aktualitet Basha flet pas takimit me Kim: Diskutuam për vendin…

Basha flet pas takimit me Kim: Diskutuam për vendin…

nga Editor

Pas takimit me delegacionin e Sanatit Amerikan në selinë blu, Basha u tha gazetarët se për çfarë bisedoi me ta.

Ai u shpreh se çështjet në  fokus ishin dy: situata politike në vend dhe zhvillimet në Kosovë, duke thënë se Rama është i vetmi përgjegjës vendi është jashtë dyerve të Evropës.

Basha: Diskutuam për masakrën zgjedhorë dhe situatën që ndodhet vendi. Me ndihmën e SHBA diskutuam se si do të kthehet vendin së bashku me opozitën në shinat e ligjit. Në një vend që është demokratit dhe respektohen zgjedhjet dhe të krijojmë një klimë biznesi që të vijnë investimet e huaja.

Çështja e dytë ishte ajo për rajonin, ku me proceset si ajo e Novi Sadit, për të ndalur ofensivat e forcave që janë jo-perëndimore. Më një interes të veçantë për njohjen e stabilitetin e Kosovës, sigurinë e fundit të stabilitetit në rajonin tonë. Qeveria dhe kryeministri aktual janë fajtorët e vetëm të harxhimit të kaq shumë shampanje që vendi mbet jashtë dyerve të Evropës.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!