Home Aktualitet IRONIA/ Venecia lë në fuqi 30 Qershorin, Edmond Spaho: Kjo është Fitorja e radhës e Bashës

IRONIA/ Venecia lë në fuqi 30 Qershorin, Edmond Spaho: Kjo është Fitorja e radhës e Bashës

nga Editor

Ish-nënkryetari demokrat, Edmond Spaho, reagoi me ironi pas lajmit se Komisioni i Venecias ka vendosur të lërë në fuqi zgjedhjet e 30 qershorit 2019.

“’Fitorja’ e radhës!

Ne një takim të Grupit Parlamentar në fillim të muajit shtator, z.Basha u shpreh që nëse duam, mund t’i mbajmë zgjedhjet vendore për dy javë…

Kështu ngjet kur i bën hesapet pa hanxhinë, dyjavëshi bëhet dy vjet.

Të gjithë atyre që iu ishte premtuar dhe prisnin me padurim të emëroheshin kandidatë për kryetarë bashkish nga PD, ju sugjeroj t’i bashkohen Foltores.

Me foltoren zgjedhjet e përgjithshme mund të jenë me shpejt se zgjedhjet vendore,” shkruan Spaho.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!