Home Aktualitet Studentët japin ‘idenë gjeniale”: Meqë atje nuk paska virus, do i bëjmë kërkesë Ministres të zhvillojmë mësimin pa tampon e pa vaksinë

Studentët japin ‘idenë gjeniale”: Meqë atje nuk paska virus, do i bëjmë kërkesë Ministres të zhvillojmë mësimin pa tampon e pa vaksinë

nga Editor

Në faqen “Studentët denoncojnë” është publikuar një mesazh ku një prej studentëve thotë duke ironizuar se ka një kërkesë për Ministrine e cila dha leje qe 22 mijë tifozë të ishin të pranishem mbrëmë në stadium, pa u shqetësuar për virusin, ndërkohë që në universitete nuk do të lejohet në auditor asnjë student i pa vaksinuar.

Një ditë më parë u zhvillua ndeshja Poloni-Shqipëri dhe Ministria e Shëndetësisë dha lejen për mbledhjen e tifozëve pa marrë asnjë masë anti-Covid.

Kujtojmë se një pjesë e mirë e studentëve janë kundër vaksinimit megjithëse në ambjentet e cdo universiteti qendrat janë të hapura deri me 18 tetor që shënon dhe nisjen e këtij viti akademik.

Studenti shkruan:Duke parë që në stadium nuk kerkuan as tampon as vaksine per shkak te Covid, madje as distancim, per te mos thene qe ishte i mbushur i teri dhe se asnje institucion nuk reagoi, atehere jam e mendimit qe ti bejme kerkese Ministres tone te dashur qe te kujdeset per shendetin tone qe te na lejoje te bejme mesim te stadiumi meqe atje nuk paska VIRUS!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!