Home Aktualitet Fatbardh Kadilli i kërkon Bashës të publikojë emrat: Pse mban në parti njerëz që pastrojnë para?

Fatbardh Kadilli i kërkon Bashës të publikojë emrat: Pse mban në parti njerëz që pastrojnë para?

nga Editor

Ish-kandidati për kryetar i PD-së Fatbardh Kadilli, kërkoi nga Lulzim Basha që të publikojë emrat e atyre që ai akuzoi se janë njerëz që hapin gropa për të pastruar.

“Akuzat e ndërsjella sikush e quan peng, të korruptuar e quan Noka dhe pjesë të llumit qeverisës. Edhe Basha bëri akuza që tha një pjesë të llumit e kemi larguar një pjesë tjetër jo dhe këta njerëz që hapin gropa për të pastruar para. Këta njerëz janë të kontrata e inceneratorëve dhe demokratët i dinë. Unë jam demokrat dhe nuk e di kush janë këta emra dhe pse i mban në parti? Çfarë duhet të besojnë demokratët?”, tha Kadilli për A2.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!