Home Aktualitet Që ta merrni vesh sa qesharake janë këta.

Që ta merrni vesh sa qesharake janë këta.

nga Editor

Nga Klodian Tomorri

Kane qene nje dore ekspertesh te majte te energjise. Kur ndodhte ndonje abuzim apo nuk shkonte ndonje gje mire me situaten energjetike ne kohen e Berishes, keta dilnin ne cdo televizion edhe benin nga 20 shkrime neper gazeta. Edhe per gjera fare te vogla, te parendesishme apo per gjera qe nuk kishin fare lidhje me qeverisjen. Po nejse, shume mire benin. Opozita eshte si puna e kujdesit. Eshte gjithmone e shendetshme dhe nuk eshte asnjehere e tepruar.

Tani keta jane rehatuar. Njeri nje post ketu, nje tjeter nje post aty. kane kapur te gjithe ndonje kocke dmth. Prape mire edhe ketu. S’ka ndonje te keqe.

Por dje ca nga keta kishte gjetur shkakun se pse Shqiperia ka hyre ne krize energjetike. Kush ishte shkaku do thoni ju? Shitja e hidrocentralit te Bistrices dhe Shkopetit nga Sali Berisha ne vitin 2011.

Tani me thoni mua ju. Jua merr dot pushtetin ketyre? Po keta jane makineri. Te pacipe, te neveritshem, zuzare, sharlatane. Por prape jane makineri pushteti.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!