Home Aktualitet Shkarkimi i Flamur Nokës, reagon ashpër Edmond Spaho: Lul mjaft me dëbime, fillo internimet tani!

Shkarkimi i Flamur Nokës, reagon ashpër Edmond Spaho: Lul mjaft me dëbime, fillo internimet tani!

nga Editor

Ish-nënkryetari i PD-së, deputeti Edmond Spaho ka reaguar ashpër ndaj vendimit të fundit të kryedemokratit Lulzim Basha për shkarkimin e Flamur Nokës si nënkryetar të komisionit të sigurisë duke paralajmëruar përjashtimin e tij nga Grupi Parlamentar i PD.

Spaho e këshillon Bashën të fillojë me internimet dhe t’u bjerë deputetëve si në 1945, duke e krahasuar me Enver Hoxhën.

“Lul mjaft me dëbime, fillo internimet tani. Bjeru deputetëve si në 45. Po ndonjë pushkatim nuk do bëjmë? Nuk e bën dot Enverin ti. I pari ishte historik, i dyti qesharak dhe i mjerë. Po të mblidhet litari, Lul, po të mblidhet”, shkruan Spaho.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!