Home Aktualitet Ylli Dylgjeri tallet me Bashën: E hoqe edhe Flamurin e partisë, tani të mbeti shkopi

Ylli Dylgjeri tallet me Bashën: E hoqe edhe Flamurin e partisë, tani të mbeti shkopi

nga Editor

Ylli Dylgjeri ka komentuar vendimin e fundit të Lulzim Bashës i cili shkarkoi deputetin Flamur Noka nga Nënkryetar i Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare, ndërkohë që e paralajmëroi edhe me përjashtim nga grupi parlamentar. 

Dylgjeri shkruan në Facebook se ‘Basha hoqi edhe Flamurin dhe tani i ka mbetur vetëm shkopi’.

Në 10 shtator Lulzim Basha mori vendimin për të përjashtuar Sali Berishën nga grupi parlamentar, duke shkaktuar kaos dhe furtunë brenda PD.

Ndërsa lideri historik i demokratëve ka nisur lëvizjen ‘Foltorja’ për t’i rikthyer PD-së sovranitetin, ndërsa vijon edhe mbledhja e firmave për thirrjen e Kuvendit Kombëtar.

POSTIMI

Basha e hoqi edhe Flamurin e Partisë, tani i mbeti shkopi.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!