Home Aktualitet Shpëtoni pengun!

Shpëtoni pengun!

nga Editor

Nga Jamarber Malltezi

Shpetoni pengun!
Eshte kap peng, per fat te keq i shantazhueshem me dosje penale. Nuk ka marre para ruse sic u akuzua nga Soros, por shperfillja e statutit, rregullave te financimit dhe praktika makute e marries se parave jashte zyres se finances ne PD shkaktoi – sic shpjegoi aktivistja – shkeljen e ligjit shqiptar por edhe ate amerikan te financimeve. Per pasoje mbahet peng me nje sms “tani eshte rradha jone te flasim”. Duhet cliruar nga shantazhi qe te kete mundesi te beje opozite. Perndryshe pas 8 vite opozite ben deklarata absurde te tipit “beteja sapo ka filluar” apo “ne shtator do fillojme protestat me te medha kunder qeverisjes” e nga ana tjeter e deklaron veten mbi kuvendin e PD, apo te rrije pa goje kur Rama-Manja-Balla deklarojne se kemi mirekuptim me opoziten per te zgjatur mandatin e te kapurve nga Soros ne veting perfshi motren e ballukut si “e pavarur”. Pengmarrja e tij eshte Trishtim per PD dhe lajm i keq per shoqerine shqiptare e mbytur nga korrupsioni galopant i qeverise ku 87% e vete socialisteve e pranojne qe korrupsioni eshte masiv! Duhet ndihmuar qe te behet perseri i lire, por deri ne permbushjen e parashkrimit te afateve per fat te keq do vijoje peng me 1 sms “koha mbaroi – tani eshte rradha jone te flasim!”

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!