Home Aktualitet Basha mbledh Kryesinë e Grupit, diskutohet aksioni opozitar në Parlament

Basha mbledh Kryesinë e Grupit, diskutohet aksioni opozitar në Parlament

nga Editor

Pasdite Partia Demokratike do të mbledhë Kryesinë e Grupit Parlamentar për të diskutuar aksionin e opozitës javën e ardhshme.

Në fokusin e deputetëve do të jetë kriza energjitike dhe reagimi kundër qeverisë Rama, pasi për opozitën kjo është një krizë korrupsioni. Një tjetër çështje që pritet të diskutohet është ngritja e 3 komisioneve hetimore: komisioni për zgjedhjet e 25 prilllit, për inceneratorët dhe çështjen Beketi. Këto 3 komisione janë në rendin e ditës së Kuvendit të enjten e 14 tetorit dhe do të dominojnë debatin parlamentar.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!