Home Aktualitet Rilindja e shëndetësisë, Korreshi: Kjo stalla shërben si qendër shëndetësore

Rilindja e shëndetësisë, Korreshi: Kjo stalla shërben si qendër shëndetësore

nga Editor

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi, i njohur për fjalimet e tij të mbushura me batuta për realitetin e hidhur, ka publikuar sot një pamje skandaloze të një qendre shëndetësore në fshatin “Barbullinjë”.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social, Korreshi bën me dije se në atë qendër shëndetësore punonin 2 infermierë dhe se kjo ishte pamja e vërtetë e shëndetësisë, jo ajo që thuhet në parlament.

“Qendër (Stalle) Shëndetësore në Barbullinjë punojne 2 infermierë këtu. Ama në Parlament shendetësia kish arritur majat. Kjo është kartëvizita për në Europë”, shkruan deputeti Korreshi.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!