Çfarë ka shpëtuar akoma nga prishja dhe shkatërrimi i Edi Ramës në Shqipëri??

Read Time:2 Minute, 24 Second

Nga Petrit Vasili

Cfare ka shpetuar akoma nga prishja dhe shkaterrimi i Edi Rames ne Shqiperi??

Kush flet per reforma ne koherat e Edi Rames eshte genjeshtar-liar dhe antishqiptar si ai !!

Shqiperia nuk ka kryeminister ose thene me qarte ka hiçkryeminister.

Moralrrenuar dhe antiatdhe ky eshte individi,qe eshte strehuar ne menyre abuzive ne zyren e kryeministrit te Shqiperise.

Dispeçeri e grabitjes monstruoze te vendi kjo eshte qeverisja e Edi Rames sot.

Zero reformat e ketij kryeministri te paafte e llafazan kane krijuar vetem deshperim dhe deprimim masiv dhe askush nuk ndihet i qete ne Shqiperi dhe te gjithe kerkojne te ikin me qindra mijra te te gjitha moshave e niveleve shoqerore.

Cfare u reformua ne Shqiperi me kete kryeminister?

Apo thene ndryshe cfare ka mbetur pa u shkaterruar ne Shqiperi me kete kryeminister?

Ekonomia e Shqiperise po shkon qarte drejt kolapsit,cdo veprim i qeverise eshte kunder bisnesit vecanerisht per ate te mesem dhe te vogel politika e vetme ka qene asgjesimi i tyre dhe lulezimi i oligarkeve.
Motua e kryeministrit pa atdhe ka qene:
“Çdo gje per oligarket dhe asgje per bisnesin.”

Arsimi i te gjitha niveleve eshte tashme nje pjelle e ç’organizuar,e politizuar dhe qe stimulon e promovon injorancen me te thelle duke rrenuar dijen e shqiptareve me keq se pushtuesit.

Shendetesia po perjeton ditet me te errta te nje sharlatanizmi ne drejtim, qe e ka cuar drejt kaosit dhe spontanitetit,duke tronditur rende te drejten me te cmuar dhe baze te cdo qytetari shendetin e tyre.
Nje mesjete e tille dhe mediokritet i ketij soji nuk eshte pare as ne vitet me te renda ne mjeksi.

Mbrojtja shoqerore deri edhe skema e pensioneve jane tronditur si kurre me pare dhe jane gati te kolapsohen per shkak te banditizmit te qeverise qe arrin deri edhe te mos paguaje sigurimet shoqerore.

Rendi publik po perjeton pasigurine me te rende qe nuk ishte pare prej vitesh dhe drejtimi i idiotesk,partiak dhe paafte i ministrise se brendeshme po shenon faqen me te zeze ne ate ministri.

Shteti ligjor dhe drejtesia po perjetojne ditet me te renda qe nga viti 1912.
Drejtesia e kapur dhe dhunimi i ligjit nga qeveria eshte kjo ajo qe sundon dhe jo ligji dhe barazia perpara tij.

Kuvendi i Shqiperise si nje traste me patate te kalbura qe vijne ere eshte thjesht nje noter antiatdhe i vjedhjes dhe grabitjes se qeverise.

Ndaj le te me thote kush se ç’veprim, reforme apo veper te madhe infrastrukturore apo te cdo lloji ka permbushur ky kryeminister antishqiptar dhe i paafte??

Pergjigja eshte vetem nje:ZERO reforma.

Sot askush nuk flet dot dhe as numeron dot qofte edhe nje reforme a veprim te Edi Rames, qe i solli nje te mire nje shtrese shoqerore ne Shqiperi apo permiresoi dicka ne Shqiperi.

Pyetja e vetme eshte:

Cfare ka shpetuar akoma nga prishja dhe shkaterrimi i Edi Rames ne Shqiperi??

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Thelbi i retorikës gënjeshtare të Edi Ramës
Next post Butrinti me PPP, një akt i pastër antikulturor dhe antishkencor