Home Aktualitet U argëtuan deri në mëngjes, të rinjtë paguajnë me euro false

U argëtuan deri në mëngjes, të rinjtë paguajnë me euro false

nga Editor

Dy të rinj të moshës 24-vjeç u arrestuan në Greqi pasi akuzohen se posedonin kartëmonedha false.

Mediet greke bëjnë me dije se dy të rinjtë kishin shkuar në një lokal  ku u argëtuan deri në orët e para të mëngjesit  dhe kur ishte koha për të paguar i dhanë punonjësit tre kartëmonedha 50 euro të falsifikuara.

Drejtuesit e dyqanit thirrën policinë e Sigurisë e cila vuri në pranga dy të rinjtë dhe gjeti në posedimin e tyre dhe kartëmonedha të tjera false.

Dy të rinjtë u dërguan në Prokurorinë e Gjykatës së Shkallës së Parë të Nafplios, i cili i ndoqi penalisht për tentativë qarkullimi të monedhës së falsifikuar, shkru

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!