Home Aktualitet Aksident i rëndë në Berat, katër pjesëtarë të një familjeje të lënduar

Aksident i rëndë në Berat, katër pjesëtarë të një familjeje të lënduar

nga Editor

Dy automjete u përplasën me njëri-tjetrin pasditen ë kësaj të shtune në Berat.

Katër persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti në Berat.

Aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Berat-Dimal ku dy automjete, një tip furgon me targa AA297TH ka humbur kontrollin dhe është përplasur me mjetin tip Hyundai me targa AA993XI ku ndodheshin pjesëtarët e një familjeje.

Të lënduarit, Resmi Bilbili, bashkëshortja Gjenovela, djali Riza dhe vajza Pamela janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore. Drejtuesi i furgonit, 30-vjeçari Valter Belishaku është vënë në pranga. Ndërkohë policia është duke hetuar shkaqet e aksidentit.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!