Home Aktualitet Rritja e çmimeve/ Qytetari: Duhet të kërkojmë demokraci, sespe jemi bërë si puna e qenit, reagojmë vetëm kur na shtypin

Rritja e çmimeve/ Qytetari: Duhet të kërkojmë demokraci, sespe jemi bërë si puna e qenit, reagojmë vetëm kur na shtypin

nga Editor

Një qytetar, në një intervistë për Abc, është shprehur se u ka ardhur në majë të hundës, sa që janë bërë si puna e qenit, që reagojmë vetëm pasi na shtypin.

Reagimi:

“Shtrenjtimi i ushqimeve, qytetari: I rriten te gjitha, e fundit ishte buka. Ne jemi bere si puna e qenit, reagojme vetem pasi na shtypin ne bark. Duhet te kerkojme cilesi demokracie, nuk reagohet kur te vjen shpirti ne dhembe. Bota eshte ne garen e dijes, ne jemi ne kohen e baba e Qemos. Kane per t’i shtrenjtuar te gjitha, jo njehere, por disa here. Ne kemi dhe kemi patur despote ne krye”, u shpreh qytetari.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!