Home Aktualitet Denoncon Malltezi: Soros do të hapë pus nafte në zonën e mbrojtur të Nartës, 2 ministra shkelin ligjin

Denoncon Malltezi: Soros do të hapë pus nafte në zonën e mbrojtur të Nartës, 2 ministra shkelin ligjin

nga Editor

Jamarbër Malltezi shkruan se leja për punimet është dhënë në kundërshtim me ligjin, pasi laguna konsiderohet si zonë e mbrojtur. E me një status të tillë nuk lejohet të bëhet diçka e tillë.

TIRANË– Jamarbër Malltezi, kreu i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demorkatike ka bërë një denoncim lidhur me dhënien e një pusi nafte në zonën e Lagunës së Nartës në Vlorë. Me anë të një postimi në Facebook, Malltezi shkruan se leja për punimet është dhënë në kundërshtim me ligjin, pasi laguna konsiderohet si zonë e mbrojtur. E me një status të tillë nuk lejohet të bëhet diçka e tillë.1 / 3

Sipas Malltezit, janë dy ministra dhe 4 Agjenci që po shkelin ligjin hapur, ndërsa Prokuroria nuk ka bërë asnjë reagim lidhur me çështjen në fjalë.

Reagimi i plotë i Jamarbër Malltezit:

Kujtese: Pus Nafte per SOROS mu brenda Zones se Mbrojtur ne Narte!!! Del se Soros qenka pronar i kompanise se naftes prandaj dy ministra dhe 4 Agjensi shkelen ligjin ndersa Prokuroria ka ik ne drejtim te paditur. Cili nga mercenar-gazetaret e Soros e dha si lajm? U mcefen. Kush duhet te mbaje pergjegjesi per shkelje ligji? Pse paguajme per Agjensi Zonave te Mbrojtura kur keta japin leje pus nafte brenda Zones se Mbrojtur? Pse na duhet Agjensia e Bregdetit? Po atehere beni nje amendim ligjor qe shkruan se ‘cdo ligj qe bie ndesh me interesat e Soros eshte nul’ Shtet i qelberisur nga Soros, ku mercenar-politikane te soros pozojne per ligje dhe ku mercenar-gazetaret e Soros bejne mender-habere.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!