Home Aktualitet Korrupsion në tendera/ SPAK arreston ish-drejtorin e RTSH-së dhe 3 punonjës

Korrupsion në tendera/ SPAK arreston ish-drejtorin e RTSH-së dhe 3 punonjës

nga Editor

Prokuroria ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për ish-drejtorin e RTSH-së, Thoma Gëllçi.

Po ashtu bashkë me të kanë marrë të njëjtë masë sigurie edhe tre punonjës të tjerë të RTSH-së.

Ndërsa tre punonjesit e tjerë akuzohen për shkelje të barazisë në tender.

Dosja është dërguar në SPAK nga gjyqtarja Flora Hajredinaj.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!