Home Aktualitet Hodhi poshtë gruan për Ramën/ Andi Bushati: Veliu u bë estradë me letrën e dorëheqjes, ka gabime logjike

Hodhi poshtë gruan për Ramën/ Andi Bushati: Veliu u bë estradë me letrën e dorëheqjes, ka gabime logjike

nga Editor

Analisti Andi Bushati, mbrëmjen e djeshme për dorëheqjen e e ish-Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu.

Bushati u shpreh se kryepolici u bë estradë me letrën e dorëheqjes, por përveç gabimeve ortografike, brenda paragrafëve kishte edhe gabime logjike.

Arsyeja që ai paraqiste në letër, duke thënë se dëshiron që të rrijë më afër familjes, për gazetarin ishte kontradiktore, pasi në fund të shkrimit Veliu pohonte se mezi priste të punonte sërish me Ramën.

Ardi Veliun në shoh si simbol për të shpjeguar diçka përtej policit. Kryepolici ishte simbol i injorancës, vetëm me tekstin e dorëheqjes u bë estradë, por ai ka gabime logjike, kur thotë se dua të rri me familjen, por më poshtë thoshte mezi pres të punoj me ty. Ai hedh poshtë gruan dhe fëmijët për Ramën. Edhe brenda dy paragrafëve ka një injorancë. Do gruan apo do shefin? Rama sa më shumë vepra të rënda në bashkëpunim me Ramën bën, ai e tregon se është i pastër, ndryshe nga Berisha që të mbante afër. Por Rama është i detyruar që t’i spastrojë rrugës”, u shpreh Bushati.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!