Home Aktualitet Rama dhe Basha bëhen bashkë/ Votohet pa asnjë votë kundër akti normativ për blerjen e 500 mijë dozave të vaksinës Pfizer

Rama dhe Basha bëhen bashkë/ Votohet pa asnjë votë kundër akti normativ për blerjen e 500 mijë dozave të vaksinës Pfizer

nga Editor

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar Aktin Normativ për blerjen e vaksinave. Ky akt, është miratuar me 126 vota pro dhe asnjë kundër.

Pra, Akti Normativ është votuar si nga deputetët e mazhorancës dhe nga ata të opozitës.

Me miratimin e këtij akti, i hapet rrugë blerjes së mbi 500 mijë dozave të vaksinës Pfizer, e paralajmëruar kjo dhe disa ditë më parë nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!