Home Aktualitet GJKKO rrëzon kërkesën e ish-gjyqtares së Krujës për kthimin e parave të sekuestruara

GJKKO rrëzon kërkesën e ish-gjyqtares së Krujës për kthimin e parave të sekuestruara

nga Editor

Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e Enkeleda Hoxhës, ish-gjyqtaren e Krujës e  cila kërkonte kthimin e vlerës monetare të sekuestruar në banesën e saj gjatë kontrollit disa muaj më parë.

Sipas pretendimeve të ish gjyqtares, lekët e sekuestruara janë pensione dhe kursimet e prindërve dhe u duhen atyre për nevoja jetike.

Ndërsa prokurorët kërkuan rrëzimin e kërkesës, gjë që u pranua nga Gjykata e Posaçme.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!