Home Aktualitet Arben Ahmetaj: Po pasurojmë shqiptarët, duhet të festojmë

Arben Ahmetaj: Po pasurojmë shqiptarët, duhet të festojmë

nga Editor

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj i ka quajtur emocionale dhe të pavërteta akuzat e bëra nga kryetari i PD-ë Basha së opozitës se vendi është zhytur në mjerim.

Nga foltorja e Kuvendit, Ahmetaj tha se ekonomia është rritur, ashtu si dhe kursimet e qytetarëve.

Ahmetaj tha po ashtu se pas një kohe të gjatë  është rritur edhe kredia. Për këtë, shtoi ai, “duhet të festojmë”.

Ahmetaj foli dhe për ulje të varfërisë, ndërsa shtoi se qeveria është sjellë me përgjegjshmëri.

Numri dy i qeverisë u shpreh se “ne kemi zgjedhur një model i cili po i pasuron shqiptarët”.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!