Home Aktualitet Zjarr pranë plazhit të Gjeneralit/ Digjen tre banesa

Zjarr pranë plazhit të Gjeneralit/ Digjen tre banesa

nga Editor

Një zjarr masiv është aktivizuar mbrëmjen e sotme në afërsi të plazhit të Gjeneralit.

Si pasojë e flakëve janë djegur tre banesa në fshatrat Domen dhe Bardhoj. Ndërkohë që flakët po përhapen në një sipërfaqe të madhe pyjore.

Mësohet se për shkak të terrenit të vështirë është e pamundur ndërhyrja e mjeteve zjarrfikëse, ndërsa përhapja e flakëve mund të rrezikojë me dhjetëra banesa të tjera.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!