Home Aktualitet “Ky qen bir qeni pas shpinës time…” Qytetari thirrje të fortë përpara Kryeministrisë: Të gjithë burrat të vijnë t’i tërheqim zvarrë

“Ky qen bir qeni pas shpinës time…” Qytetari thirrje të fortë përpara Kryeministrisë: Të gjithë burrat të vijnë t’i tërheqim zvarrë

nga Editor

Një qytetar ka bërë një thirrje të fortë përpara Kryeministrisë, teksa i kërkoi të gjithë burrave të ngrihen dhe të tërheqin zvarrë përgjegjësit për rritjen e çmimeve në Shqipëri.

Ai më tej e ka quajtur “qen bir qeni” kryeministrin Rama, për të cilin tha se është ai përgjegjësi. “Ky qen bir qeni pas shpines time e ka fajin… Të gjithë burrat të vijën t’i rtërheqim zvarrë“, tha qytetari.

Nje proteste po mbahet diten e sotme perpara Kryeministrise kunder rritjes se cmimeve qe kane ndodhur ditet e fundit. Protesta eshte jopolitike por e organizuar nga vete qytetaret.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!