Home Aktualitet Qytetarët mblidhen para Kryeministrisë, marrin dhe bukë me vete në shenjë proteste

Qytetarët mblidhen para Kryeministrisë, marrin dhe bukë me vete në shenjë proteste

nga Editor

Ka nisur protesta e qytetarëve kundër rritjes së çmimeve para Kryeministrisë. Qytetarët kanë marrë me vete edhe pankarta, për të përcjellë mesazhe por jo vetëm me fjalë. Disa pankarta shkruajnë: Uria pa TVSH; Drita pa qiri dhe Karburant pa luks.Pankartat dhe mesazhet

Ndërsa një tjetër shkruan: Zgjohuni nga gjumi letargjik dhe ragoni se e keqja ka zënë rrënjë. Po ashtu ka edhe qytetarë të tjerë, që kanë marrë me vete bukë, e cila gjithashtu është shtrenjtuar me 10 lekë.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!