Home Aktualitet Rama ofendon rëndë GAZETARËT: Janë prosituta informacioni dhe injoranta

Rama ofendon rëndë GAZETARËT: Janë prosituta informacioni dhe injoranta

nga Editor

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga media spanjolle “El Pais”, për marrëdhënien me gazetarët.

Rama herë pas here ka përdorur etiketime , për gazetarët të tipit si, “prostitutat e informacionit”, “parazitët”, “pijanecët”, “armiqtë” ose “injorantët”.“Unë nuk ofendova personalisht askënd,” shton ai, “Unë thjesht fola për fenomenin e lajmeve të rreme, akuzat, akuzat e pabazuara…pjesë e asaj që unë e quaj gazetari dembele. Dhe kush ndihet i fyer, ndoshta ai ka një problem”, është shprehur Rama për median spanjolle.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!