Home Aktualitet Ish-deputeti bën deklaratën e fortë: Ja çfarë di Saimir Tahiri dhe Ardi Veliu për Edi Ramën

Ish-deputeti bën deklaratën e fortë: Ja çfarë di Saimir Tahiri dhe Ardi Veliu për Edi Ramën

nga Editor

Ish-deputeti Lefter Maliqi, gjatë një interviste televizive, tha se arsyeja pse Saimir Tahiri dhe Ardi Veliu janë “penalizuar”, duke mos qenë më në postet e tyre drejtuese, është sepse kanë shumë informacione konfidenciale mbi situatën në vend.

“Ky di shumë gjëra, di edhe për familjen kryeministrore, edhe për aktivitet të paligjshme, edhe për lidhjet, për pastrimin e parave, drejtori i përgjithshëm di të gjithë situatën kirminale në vend, ka lidhje edhe me oligarkët, në mbrojtje, në lidhje. Di shumë gjëra, ashtu siç di edhe Saimir Tahiri. I dyti pas Saimir Tahirit, di Ardi Veliu”, u shpreh Maliqi për Euro Neës Albania.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!