Home Aktualitet Alibeaj përmend avionin në Vermosh: Të huajt na bien me gjithë ‘mall’ në Shqipëri, zhduken me fuoristrada. Stërkaj: Thirr ministrin për interpelancë, na shkon 6 orë

Alibeaj përmend avionin në Vermosh: Të huajt na bien me gjithë ‘mall’ në Shqipëri, zhduken me fuoristrada. Stërkaj: Thirr ministrin për interpelancë, na shkon 6 orë

nga Editor

PJESË NGA DEBATI:

Bledi Çuçi: Çështja e azilit nuk ka lidhje me këtë ligj. Secili e zgjedh vetë vendin se ku do të jetojë

Enkelejd Alibeaj: Po dëmtojme shqiptarët, po marrim skllevërit modernë. Çfarë parashikoni ju për një avion që raësisht bien në terrenin shqiptar dhe që zhduken po rastësisht me një fuoristradë bashkëm e mallin. Policia e Shtetit nuk ka bërë asgjë. Çfarë parashikon Policia për këta të huaj që bien në territorin tonë. A ka mundësi të mbaroj unë se po flas?

U zgjatët…

E fundit, zoti ministër….të rinjtë në këtë vend kanë vetëm dy alternativa, o ikin ose merren me krime, trafik droge e vrasje. Ka një përgjigje për këtë situatë? Ju falenderoj.

Paulin Sterkaj: Kur keni kaq shumë pyetje për ministrin, bëni interpelancë, mos ta bëjmë Komisionin e bezdisshëm, nuk kam asgjë me ju, ju mirëpres dhe jam shumë i gëzuar që keni ardhur, por mos ta shtojmë se do na shkojë nga gjashtë orë kjo punë.

Enkelejd Alibeaj: Familjet shqiptare janë përgjysmuar, të gjitha pyetjet kanë lidhje me lëndën që po diskutojmë.

Vijon…

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!