Home Aktualitet Basha pranon propozimin e deputetes: Të mërkurën potestë kundër rritjes së çmimeve

Basha pranon propozimin e deputetes: Të mërkurën potestë kundër rritjes së çmimeve

nga Editor

Në mbledhjen e sotme të Grupit Paralmentar të Partisë Demokratike, deputetja Dhurata Çupi ka kërkuar mbajtjen e një proteste ditën e mërkurë, lidhur me rritjen e çmimeve në vend.

Ajo kërkon që ky problem të ngrihet si çështje, pasi ajo përfaqëson një ndër qarqet më të varfra në vend.

“Dua te di qëndrimin tonë me thirrjen e protestës së ditës së mërkurë, kundër rritjes se çmimeve. Jam deputetja e qarkut me të varfër dhe me takon ta ngre si çështje.”,  u shpreh Çupi.

Në fjalën e tij Basha theksoi se mbështet dhe inkurajon çdo formë reagimi.

Ne do të mbështesim, organizojmë dhe inkurajojmë çdo formë reagimi.”, mësohet të ketë thënë Basha në mbledhjen e sotme të grupit.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!