Home Aktualitet Gazetari plas “bombën”: Per dy muaj u ulën kuotat e prodhimit te Fierzës, Çela e Balluku duhej ishin shkarkuar. Pse sflet opozita?!

Gazetari plas “bombën”: Per dy muaj u ulën kuotat e prodhimit te Fierzës, Çela e Balluku duhej ishin shkarkuar. Pse sflet opozita?!

nga Editor

Ditën e sotme gazetari njohur Basi Collaku përmes një statusi në Facebook ka plsaur skandalin për liqenin e Fierzës, ku sipas tij prej 2 muajsh nuk prodhon më asnjë kilovat energji elektrike nga shkarkimet e abuzive që iu bënë.

Gazetari gjithashtu shkruan se Drejtori i OSHE Ardian Çela, dhe ministrja Belinda Balluku duhet të shkarkoheshin në vend dhe që SPAK ti merrte në hetim. Gjithashtu Collaku fton Opozitën që ti kushtojë rëndësinë  e duhur kësaj ngjarje, sepse kemi të bëjmë me nje super abuzim.

Starusi i plotë:

Liqeni i Fierzes brenda dy muajsh ka zbritur kuotat nga 296.4 ne limitet ku nuk prodhon dot asnje kilovat
Drejtuesi KESH Ergys Verdha, Ardian Çela, dhe ministre Belinda Balluku se paku duhet te ishin shkarkuar
Pastaj SPAK t’i merrte te pandehur..Opozita duhet te kerkoj me force kete gje. Çdo dite.
Ka shume tendera katastrofike ne kete sektor.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!