Home Aktualitet Avokat Lapaj fton qytetarët në POTESTË: Ditën e mërkurë në orën 17:00 protestojmë kundër rritjes së çmimit të BUKËS, gazit, naftës, energjisë elektrike

Avokat Lapaj fton qytetarët në POTESTË: Ditën e mërkurë në orën 17:00 protestojmë kundër rritjes së çmimit të BUKËS, gazit, naftës, energjisë elektrike

nga Editor

Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama paralajmëroi se vendi do të përballet në muajt e ardhshëm me një krizë të madhe energjitike, ku sipas tij lidhet me zhvillimet në tregun e jashtëm. Por kohët e fundit në vendin tonë ka pasur një rritje të konsiderueshme të disa gërave elementare për shqiptarëve si: buka dhe ushqimet e tryezës.

Avokati njohur Adriatik laaj, përmes një posti në Facebook ka ftuar qytetarët ti bashkohen ditën e mërkurë në orën 17:00 në protestën kundër rritjes së së çmimit të BUKËS, gazit, naftës, energjisë elektrike.

Statusi i plotë:Ditën e mërkurë ora 17.00 do të jem përballë Kryeministrisë për të shprehur refuzimin tim ndaj rritjes së çmimit të BUKËS, gazit, naftës, energjisë elektrike.Si qytetar i lirë. Pa organizim. Që mos të vënë dot dhe gjobë nga pandemia për organizim tubimesh (edhe pse për parti i lejojnë mitingjet). Ja tani po njoftoj policinë dhe me shkresë.Ja ashtu vetëm. Se di, aty ndoshta gjej dhe të tjerë! Ndoshta mijëra dalin që sot! Se di…Unë të mërkurën në 17.00 do jem aty.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!