Home Aktualitet Berisha, Ramës: Arsyeja e rritjes së çmimeve është vjedhja! Guxo po ta mbajti!

Berisha, Ramës: Arsyeja e rritjes së çmimeve është vjedhja! Guxo po ta mbajti!

nga Editor

Ish Kryeministri Berisha ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook pas deklarimeve të kreut të qeverisë Rama për rritjen e çmimit të energjisë dhe për krizën me të cilën, sipas tij do të përballet Shqipëria.

Sipas ish kryeministrit Berisha shkaku themelor i rritjes stratosferike të çmimeve qëndron, tek vjedhja që bëjnë narkoqeveritarët.

Ja postimi i plotë:

Shkaku themelor i rritjes stratosferike të çmimeve qëndron:

1-Vjedhjen, vjedhjen dhe para së gjithash vjedhjen e narkoqeveritarëve.

2-Klientela dhe monopoli saj në çdo fushë.

ps: Një javë më parë deklaronte eksport energjie, sot flet për krizë energjitike dhe rritje çmimi! Guxo po ta mbajti! 

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!