Home Aktualitet Çmimi i gazit dhe naftës, Bytyçi: Pushteti marrëveshje me sipërmarrësit që të rritet pas fushatës

Çmimi i gazit dhe naftës, Bytyçi: Pushteti marrëveshje me sipërmarrësit që të rritet pas fushatës

nga Editor

Në një intervistë për RTV Ora, analisti Enver Bytyçi u shpreh se për naftën dhe gazin, politika gjatë fushatës u ka kërkuar kompanive që të ulin çmimet në mënyrë që qytetarët të jenë të kënaqur me çmimet.

Ai tha se sipërmarrësit e kanë kushtëzuar pushtetin me rritjen e çmimeve pas fushatë elektorale, në mënyrë që të kompensojnë humbjet gjatë fushatës.

Bytyçi: Për naftën dhe gazin, politika gjatë fushatës u ka kërkuar kompanive që të ulin çmimet në mënyrë që qytetarët të jenë të kënaqur me çmimet, po ashtu edhe donacione të fshehta. Sipërmarrësit e kanë kushtëzuar pushtetin me rritjen e çmimeve pas fushatë elektorale, në mënyrë që të kompensojnë humbjet gjatë fushatës, për shkak se pushteti u mori paratë për këtë fushatë. Kjo është një skemë korruptive sepse kështu lihen zgjedhjet dhe se këto para u morën qytetarëve kështu si po u merren sot. Ky është një super mashtrim.

Kjo gjë duhet të ishte në fokus të opozitës, por duket se opozita është e zënë me konfliktin e vet politik. Mazhoranca ka filluar të bëjë tenderat e PPP-ve në modeli ne 8 viteve të shkuara, edhe pse Rama ka thënë se do të ketë një nisje të re të pushtetit. Kështu, në fund të 4 viteve, ne do të jemi jo vetëm po ata, po më keq se para 4 vitesh.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!