Home Aktualitet Ironia e Çim Pekës për Bashën: Zekthi ti rregullon punët me Erdoganin, Gjekmarkaj me Vatikanin, Grida me “Rrugën e Elbasanit”, ndërsa ti nuk po i rregullon dot rrugët me votuesit e PD-së

Ironia e Çim Pekës për Bashën: Zekthi ti rregullon punët me Erdoganin, Gjekmarkaj me Vatikanin, Grida me “Rrugën e Elbasanit”, ndërsa ti nuk po i rregullon dot rrugët me votuesit e PD-së

nga Editor

Përjashtimi që Lulzim Basha i bëri liderit historik Sali Berisha nga PD, po rezulton shumë i gabuar, sepse  mbështetësit e PD-së i kanë dalë kundër, por edhe analistët dhe mediat të cilët e kanë përkahur gjatë vitet që ka qennë Opozitë.

Një ndër ersonazhet e njohur televiziv që i ka dalë kundër Bashës, është edhe Cim Peka, i cili ditën e sotme përmes një statusi në Facebook e ka thumbuar ashpër bashën kur shkruan se Fitimi Zekthi ia ka rregulluar punet me Erdoganin, Gjekmarkaj me Vatikanin, Grida Duma me “Rrugen e Elbasanit”, ndërsa Basha vetë akoma nuk i ka rregulluar punët me votuesie PD-së.

Statusi i plotë:

Fitimi ja rregullon punet me Erdoganin, Gjekmarkaj me Vatikanin, Grida me “Rrugen e Elbasanit”, vetem nje qe ti rregulloje punet me votuesit e PD nuk po gjen. Dhe ate qe e kishte e mashtroi dhe e shiti. Nuk ka beteje Basha vs Berisha or budallenje. Ka beteje per mbijetese te demokrateve perballe regjimit te Rames me oligarke, krim, e diplomate te kapur ose ne sherbim te atyre qe ju kane promovuar karrieren. Nick Muzini nuk e ben dot kete beteje. Dhe sa here demokratet jane ne beteje per mbijetese e ringritje, dine se ku te drejtohen. Ps: Per te gjithe ata qe flasin per llogari te Lulit, se, Berisha po e ben per vete, i pergenjeshtron vete Luli kur flet nen ze dhe ne grup: Une dhe ambasadorja i ofruam marreveshje qe te largohej pa zhurme, ne rast te kundert….. Pikerisht kjo oferte e riktheu ne beteje Sali Berishen. Per PD, jo per vete. Atehere kur kryetari i PD i tha qe une bej pazar. A eshte beteje e veshtire per PD? Shume. A ka rruge tjeter? Jo. Prandaj kush do te beje opozite, te filloj te beje plane pa Lulin, kush do te beje pazar te shkoj direkt tek Rama se eshte me doreleshuar!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!