Rama: Do hyjmë në BE kur mjekra ime të bëhet më e gjatë…

Read Time:34 Second

Kryeministri Edi Rama e shikon BE si të vetmen alternativë, por se kur shqiptarët do të votojnë për Parlamentin Europian si anëtar, me batutë Kryeministri vuri mjekrën e tij si njësi matëse.

Rama: Në kohën kur unë kam dalë në rrugë për të kërkuar Shqipërinë si gjithë Europa i kisha të gjitha flokët dhe kam përshtypjen se nëse do t’ja lëmë mjekrës të dëshmojë mund të bëhet më e gjatë se flokët tua (i drejtohet gazetares) përpara se ta plotësojmë dëshirën.

Deklaratën Rama e bëri gjatë konferencës për mediat me Ministrin e Jashtëm në detyrë Gent Cakaj lidhur me vendimin negativ të Brukselit për hapjen e negociatave të Shqipërisë në BE.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ne Europë shkohet me zgjedhje dhe barazi para ligjit, jo me paratë e Toyota Yaris”. Basha shpjegon reformimin që do Franca: Makron do që të verifikohen të vërtetat dhe gënjeshtrat për Ballkanin
Next post Duma: 6 arsye pse ndikon negativisht vendimi kundër negociatave