Home Aktualitet Vasili: Përrallat imorale me rritje ekonomike 18% ose shitja e sapunit për djathë!

Vasili: Përrallat imorale me rritje ekonomike 18% ose shitja e sapunit për djathë!

nga Editor

Pas vendimit të qeverisë për rritjen ekonomike me 18% në vendin tonë solli diskutime nga e PD. Pati reagime të shumta duke thënë se sjane reale. Nëpërmjet një statusi ne ‘Facebook’ reagoi sot edhe Nënkryetari i LSI, Deputeti Petrit Vasili duke thënë se janë përralla..STATUSIPerrallat imorale me rritje ekonomike 18% ose shitja e sapunit per djathe!Qeveria leshoi sot, si perhere, shashken propagandistike te radhes, pra rritjen ekonomike medemek 18%.Per ekspertet e ekonomise ishte shume e lehte per ta çmontuar nje perralle te tille.Por edhe qytetari i zakonshem llogarite i ben vete dhe shume kollaj bile.Renia me afersisht 12% per shkak te mbylljes nga Covid, dhjetra milion euro te shpenzuara per kurim nga qytetaret, parate e rindertimit , borxhi prej 1.3 miliard euro i marre nga qeveria shtojme ketu edhe ndertimet ku lloj lloj parash qe vijne erë futen ne to, te gjitha se bashku tregojne qe s’behet fjale per rritje ekonomike reale dhe kjo eshte propagande e paster dhe asgje me shume se kaqRealisht pra s’ka ndodhur asgje thjesht propagande imorale.As rritje reale dhe as te ardhura me shume ne xhepin e shqiptareve pra zero efekt mbi hallet kritike me te cilat perballet familja shqiptare.Kjo propagande synon vetem qe shqiptaret te hane sapunin per djathe.Ekonomia reale eshte ne gjendje katastrofike.Shqiptaret jane deshperimisht me te varfer.As çmimin e bukes, te bukes se gojes pra, kjo qeveri nuk jua mbron dot dhe cmimi vecse rritet.Edhe kafen te vetmen gje kaq modeste, qe u ka mbetur shqiptareve jua shtrenjtuan.Ne kohe pandemie shqiptaret kane shpenzuar mbi 150 milion euro ndersa qeveria rimburson 250 mije euro, kjo eshte e verteta.Mijra familje, qe edhe ne kete moment perballen me pandemine, vazhdojne te shpenzojne qindra milion leke ne luften per jeten dhe shendetin.18% rritje ishte vetem propagande imorale, qe kerkon te shese sapunin per djathe.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!