Home Aktualitet Grenell: Administrata e Biden nuk duhet të injorojë popujt e Ballkanit

Grenell: Administrata e Biden nuk duhet të injorojë popujt e Ballkanit

nga Editor

Ish-i dërguari amerikan për dialgoun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka komentuar marrëveshjen e arritur në Bruksel për targat. Grenell ka shkruar se njerëzit në Ballkan nuk duhet të injorohen nga presidenti Biden dhe ekipi i tij.

Grenell në një replikë në Tëitter ndaj ish-ministres së Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj ai thotë se në Uashington po vazhdon në injorohet kolapsi i diplomacisë së ShBA-së.

“Gazetarët në DC vazhdojnë të injorojnë këtë kolaps të diplomacisë dhe udhëheqjes amerikane.Populli i Ballkanit nuk duhet të injorohet nga Joe Biden dhe ekipi i tij”, ka shkruar ai.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!