Home Aktualitet Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Basha: Inkurajojmë përpjekjet e BE-SHBA për një zgjidhje të përhershme

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Basha: Inkurajojmë përpjekjet e BE-SHBA për një zgjidhje të përhershme

nga Editor

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përshëndetur marrëveshjen Kosovë-Serbi për targat dhe tensionet në Veri, ndërsa inkurajon përpjekjet e SHBA dhe BE për një zgjidhje të përhershme për njohjen reciproke të Serbisë me Kosovën.

“Përshëndes marrëveshjen e arritur sot mes Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e të dërguarit special të BE, Miroslav Lajčák.  Unë dhe PD mbështesim dhe inkurajojmë përpjekjet dhe angazhim e BE dhe SHBA për një zgjidhje të përhershme, për marrëveshjen e njohjes reciproke mes Kosovës dhe Serbisë.”

Marrëveshja e sotshme në Bruksel për liderin demokrat është hap i rëndësishëm në uljen e tensioneve dhe trajtimin e barabartë të qytetarëve.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!