Home Aktualitet “Komision hetimor për zgjedhjet e 25 prillit”/ Alibeaj dhe Bardhi depozitojnë sot kërkesën në Kuvend

“Komision hetimor për zgjedhjet e 25 prillit”/ Alibeaj dhe Bardhi depozitojnë sot kërkesën në Kuvend

nga Editor

Kryetari i PD, Lulzim Basha ia ka lënë në dorë nënkryetarit Alibeaj dhe Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi kërkesën për ngritjen e një komisioni të posaçëm hetimor për zgjedhjet e 25 prillit.

Do të jenë dy deputetët që do të depozitojnë në orën 12:00 kërkesën pranë Kuvendit.

Komisioni parlamentar hetimor për zgjedhjet e 25 prillit është vetëm një nga kërkesat e Bashës për aksionin opozituar institucional brenda Kuvendit.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!