Home Aktualitet E rëndë/ Ndërron jetë gruaja 4 muajshe shtatzënë tek Infektivi…

E rëndë/ Ndërron jetë gruaja 4 muajshe shtatzënë tek Infektivi…

nga Editor

Një lajm i rëndë vjen nga Infektivi, ku një grua 4 muajshe shtatzënë ka ndërruar jetë.

Bëhet me dije se gruaja rreth 30-vjeç nga Lezha, kishte shkuar te Infektivi dy ditë më parë në gjendje të rëndë dhe me komplikacione të shumta për shkak se ishte infektuar me kovid.

Burime për media, raportojnë se gruaja shtazënë dje është futur në intubim, por që nuk ia ka dalë dot.

Pritet informacioni zyrtar nga Ministria e Shndetësisë në lidhje me ngjarjen.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!