Home Aktualitet Njeriu me food Stamps, Ilir Demalia

Njeriu me food Stamps, Ilir Demalia

nga Arian

Nga Dritan KABA.

Sot individi me emrin Ilir Demalia ose Ilir Haxhia siç e ka ne fakt paska sulmuar zonjen Evi Kokalari.
Njeriu qe shtyn jeten me food stamps ( asistence sociale) sulmon nje zonje qe eshte e plotesuar ne te gjitha aspektet e jetes si familjare, profesionale dhe politike.
Nje ish i perndjekur politik, siç pelqen ta quaje veten Demalia, ben biografine e zonjes Kokalari, sipas stilit te dikurshem te Sigurimit te Shtetit. Nuk ka faj eshte rritur me ate edukate dhe me revisten “Ne sherbim te Popullit”, organi i Sigurimit famekeq te Shtetit.
Iliri, njeriu qe nderroi mbiemrin nga Haxhia ne Demalia, qe te mos mbante mbiemrin e te atit, se ai ishte mbiemri i armikut te partise, sulmon nje zonje.
Mund te jete nga te vetmit qe e quajne veten te persekutuar qe voton per demomarksistet amerikane. Demalia realisht eshte bere i persekutuar se babain hierark i sigurimit te shtetit u denua per grup armiqesor, si pasoje e luftes mes se njejtit grupim me parimin e oficereve te sigurimit te shtetit: nje here ua fus une shokeve, pastaj ma fusin mua shoket, ashtu si thote edhe kenga e komunisteve : Ne ato maja rripa rripa… por çuditerisht nuk iu internua familja nga Tirana.
Per te vetmen gje qe voton demokratet ne SHBA eshte se ata i sigurojne food stapms. Filloi te urrente Trump se shkurtoi food stamps, ose asistencen ne shqip.
Ngrihet dhe sulmon zonjen Kokalari njeriu i food stamps me urrejtjen primitive te nje njeriu te paplotesuar dhe qe e verbon suksesi i çdo individi tjeter.
Zonja Kokalari eshte pjese e stafeve te fushates se kongresmeneve republikane te shtetit te New York. Kontribuon gjeresisht ne Parine Republikane ku shquhet edhe per miqesine me familjen Trump. Mike me ideologun e se djathtes moderne Steve Bannon. Po ashtu rrethi saj i miqesise dhe aktiviteteve politike ku militon jane me dhjetra republikane te rendesishem senatore dhe kongresmene, gjithashtu edhe gazetare te shqiar konservatore. Eshte perfaqesuese e rendesishme ne rrjetin e grave republikane.
Ne fakt urrejtja e Demalise vjen nga suksesi i zonjes Kokalari.
Ai nuk e duron dot faktin qe njerezit me te cilet zonja Kokalari punon, kontribuon,, drekon, darkon apo kalojne pushimet familjarisht, Demalia i ka pare vetem ne televizor.
P.S. e ben sulmin edhe per pak me shume se ate qe i garanton food stamps.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!