Home Aktualitet Evi Kokalari “shpall programin” si kryetare potenciale e PD: Jam për vaksinimin pa detyrim!

Evi Kokalari “shpall programin” si kryetare potenciale e PD: Jam për vaksinimin pa detyrim!

nga Editor

Aktivistja shqiptaro-amerikane Evi Kokalari ka shpalosur sot nga “Foltorja” e ish-kryeministrit Sali Berisha në Durrës, tre pika që sipas saj duhet të jenë parësore për PD.

E ndërsa zërat se Kokalari është e përzgjedhura e Sali Berishës për kryetare të PD-së shtohen, ajo sot ka shpalosur këto tre pika, ku një prej tyre është vaksinimi me detyrim, për të cilën është shprehur kundër.

Pjesë nga fjala e Kokalarit në Durrës:

Rëndësi më e madhe do t’i jepet më shumë rëndësi të përndjekurve, sepse ata janë më së shumti të djathtë. Kanë luftuar komunizmin.

Një hapësirë do t’i jepet edhe diasporës. Ju keni nevojën e diasporës dhe diaspora ka nevojë për të qenë më shumë prezente në Shqipëri.

Pikën e fundit, ma kanë kërkuar shumë që të flasë, unë flas nga pikëpamjet e mija politike. Për mendimin tim vaksinat nuk mund të jenë të detyrueshme.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!