Home Aktualitet Kokalari: Basha e përjashtoi Berishën në këmbim të mbylljes së dosjes në SHBA

Kokalari: Basha e përjashtoi Berishën në këmbim të mbylljes së dosjes në SHBA

nga Editor

Pas fjalës së ish-kryeministrit Sali Berisha, në Foltore e mori fjalën aktivistja republikane, Evi Kokalari.

Aktivistja Evi Kokalari tha se i vinte mirë që shihte shumë flamuj të SHBA në sallë.

Ajo tha se diaspora është e interesuar për zhvillimet në vend. Kokalari bëri një denoncim të fortë.

“Zoti Berisha është përjashtuar nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike pasi është këmbyer me mbylljen e dosjes së korrupsionit të Lulzim Bashës, një dosje që ekziston në Shqipëri dhe në Amerikë. Kjo është e vetmja arsye pse është përjashtuar Sali Berisha,” tha ajo, duke shpjeguar se bëhet fjalë për një dosje lobimi në SHBA.

Lidhur me diskutimet online nëse ajo do bëhet kryetare e PD, Kokalari tha: ‘Unë nuk kam nevojë të bëhem kryetare e Partisë Demokratike pasi ne e kemi kryetarin e Partisë Demokratike, ai është Sali Berisha’

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!