Home Aktualitet Përfaqësuesja e OSBE-së shkon në zyrën e Bashës

Përfaqësuesja e OSBE-së shkon në zyrën e Bashës

nga Editor

Delegacioni i OSBE/ODHIR me në krye Urszula Gacek do të shkojë sot në selinë blu për të takuar kreun e PD, Lulzim Basha.

Ditë më parë Basha kërkoi ngritjen e një komisioni hetimor për zgjedhjet e 25 prillit që e konsideron ende dhe sot ‘masakër zgjedhore’.

Gacek bashkë me dy përfaqësuesit e tjerë ka qenë Alexey Gromov, këshilltar i lartë për zgjedhjet dhe  Kakha Inaishvili, këshilltar për zgjedhjet të OSBE/ODIHR-it kanë qenë pjesë e ekipit të vëzhgimit në zgjedhjet parlamentare.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!