Home Aktualitet Meta bën homazhe në nderim të ‘Dëshmorit të Atdheut’ Saimir Hoxha: Lufta kundër drogës duhet bërë çdo sekondë (Fjalët prekëse të babait të të ndjerit)

Meta bën homazhe në nderim të ‘Dëshmorit të Atdheut’ Saimir Hoxha: Lufta kundër drogës duhet bërë çdo sekondë (Fjalët prekëse të babait të të ndjerit)

nga Editor

Janë duke u kryer në ambientet e Pallatit të Kongreseve homazhet në nderim të nëkomisarit të Policisë së Shtetit Saimir Hoxha, i cili mbeti i vrarë dje në krye të detyrës, ku ka mbërritur pak minuta më parë edhe presidenti Meta.

Presidenti është ndalur te babai i të ndjerit, i cili edhe pse në moshë të thyer qëndron në krye të familjes, që humbi djalin, babain dhe bashkëshortin, në krye të detyrës.

Mësohet se babai i nënkomisarit Hoxha ka qenë në gjendje të rënduar, edhe për shkak të moshës së thyer, teksa është shprehur:  Nuk kam më motiv për të jetuar, s’ka më fjalë të më ngushëllojë.

Pas homazheve Meta u shpreh: Është një moment i dhimbshëm që ti japim lamtumirën e fundit një nënkomisari të shkëlqyer, që nuk e meritonte të ndahej nga familja. Sigurisht që është një moment reflektimi, për luftën kundër krimit të organizuar, është një prioritet lufta çdo sekondë kundër trafikut të drogës, atyre që përfitojnë prej saj, dhe për të shpëtuar sa më shumë të rinj dhe fëmijë që për fat të keq bjenë pre e këtij fenomeni shkatërrimtar. Kjo është një luftë që duhet bërë çdo sekondë, dhe nuk duhet të kujtohemi vetëm në momente të tilla tragjike.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!